top of page

Jak jsem recyklovala svetr - podruhé.

Slowfashion a recyklace je dnes na "pořadu dne". Všude se o tom mluví a píše.

Tak si říkám, že jsem tedy byla - co se týká oblečení - asi tak "světelný rok" napřed, než se second hand nebo vzenešeněji vintage a využití zbytků stalo módou. V tomto případě jsem ale jedině pro. Udělat "ze starého nové" je kolikrát mnohem větší zábava a zadostiučinění než si koupit to, co má na ulici každý druhý.

Já, po prvním worshopu u Mimi přesvědčila další dvě kamarádky, že je to prostě skvělé a úžasné a že musí na ten další workshop určitě se mnou. Myslím, že nakonec nelitovaly. Svůj koncept jsem už měla v hlavě i díky tomu, že jsem objevila v jednom secondhandu báječnou vestu z merino vlny jen za 150 ,- Kč. Byla ve skvělém stavu a jako podklad pro můj plán zcela ideální.

Tentokrát jsem totiž chtěla použít nášivku dvou šedých letících jeřábů. To, čím je doplním, jsem si nechala až na workshop.

Bylo nás nakonec celkem šest a vládla opět pohodová atmosféra. Mimi naladila rádio Praha a my pracovaly, doprovázeny tóny vážné hudby. Nikdy bych nevěřila, že to může být tak inspirativní ! Rozmlouvaly jsem o všeličem, přišlo mi to jako když se na zámku sejdou hraběnky na pravidelném sedánku vyšívání ( zatímco jejich muži jsou samozřejmě na lovu ) a probírají samé zásadní a podstatné věci :-).

A jak dopadla moje vesta?

Téma bych nazvala " jeřábi letící nad krajinou". Bílé květiny, které jsem dovyšila šedou melírovanou bavlnkou symbolizují mraky, zbytky látky se zelenými nopky jsou ostrůvky krajiny a červený akcent - květina - zase rozkvetlý strom. Nechybí opět mé už oblíbené francouzské uzlíky.


Takže jsem si vyrobila svůj originální kousek s příběhem, který je na světě jenom jeden jediný.


Na závěr pár tipů jak na to.

Pokud budete hledat v second handech vhodný kousek, dívejte se po pevnější pletině nebo balvně.

Velké nášivky nepřišívejte moc pevně, ať "pracují spolu s látkou"

Motiv si před přišíváním našpendlete nebo nastehujte, vyzkoušejte na sobě, zda je umístění v pořádku a pak teprve přišívejte napevno.

Zapojte svoji fantazii, knoflík může být třeba sluníčko nebo kytka, prýmek třeba řeka...


Přeji vám, ať se vám podaří i ten vás "master piece" a někdy třeba u Mimi na viděnou.


Vaše Martina

Související posty

bottom of page