top of page

Moje vůně na konci léta


Jak už jsem psala dříve, tak jako v módě, ani u vůní mě nebaví pořád jeden styl. A proto ráda zkouším nové. Podle nálady, podle ročního období a počasí vůbec, někdy i podle toho, co zrovna nosím.

Teď je u mě momentálně číslo jedna vůně My little garden od Oriflame.

Rozhodně to bude proto, že v srdci nosí konvalinky a ty já miluji. Možná proto, že jsou docela vzácné a kvetou jen krátkou dobu na jaře. V hlavě má tato vůně bazalku. Vlastně přesněji její květ. Říkám si, mít " v hlavě" bazalku, to bude asi jižanka. Ty musí být bazalkou obklopené. Bazalka pochází původně z Indie, i když si ji dnes spíše spojujeme s Itálií, kde zdomácněla. Doma mám na okně bazalkový keřík, který nádherně voní, když se k němu nakloním.

A nakonec je tady pižmo. To je, jak jsem se dočetla, látka, kterou vylučují samci kabarů pižmových při značkování svého území. Tyto látky mají vlastnosti podobné feromonům, proto jsou známé také pro své afrodiziakální účinky.

Takže něžná konvalinka s květem bazalky a pižmo. Vychází mi z toho excentrická kombinace, ale výsledek je překvapivě svěží a přitom vydrží poměrně dlouho. Autorkou vůně je francouzská parfumérka Elise Bénat, která chtěla touto vůní zachytit atmosféru, pohodu a vzdušnost zahrady ve městě.

No, podle mě se jí to podařilo.

A moje prezentace? Tentokrát rovnou tři kreslené verze, jak tu městskou zahradu vidím já.

Mějte krásně voňavý i zbytek léta.


Vaše Martina

Související posty

bottom of page