top of page

Bordeaux - očima milovnice jídla


Tak už jsem psala o architektuře, turistice, módě a teď, než to bude o víně, samostatnou kapitolu bych věnovala jídlu, protože to k vínu a k cestování vůbec patří. A kde si to užít více než ve Francii. Díky organizátorskému umu Kamila z Malí vinaři , jsme měli možnost jíst nejen ve vyhlášené restauraci

C´yusha,o které jsem se už zmínila v předchozím příspěvku ( a tady bylo asi nejgeniálnější rizoto venere ), ale také nás čekali dva úžasné pikniky přímo pod širým nebem.

První byl ve vinařství Chateau Tournefeuille, které mě osobně vzalo za srdce i hlediska umístění, nabídky ubytování a celkového přístupu. Tady jsem si připadala, a myslím že i ostatní, jako na návštěvě u přátel a ne na vinařské exkurzi.

Jedli jsme přímo na zahradě u majitelů a měla jsem možnost nahlédnout i do interiéru domu. Musím říci, že to byl jeden z těch příkladů, kdy se opravdový vkus potkává s citem pro detail, barvy i proporce. To ,z pohledu své profese architekta interiérů, není zas tak častý jev, kdy objevíte tak mimořádný vkus a cit pro zařízení vlastního bydlení. Sama majitelka se svými dětmi nám připravila lahodný předkrm ze žlutého melounu, ve kterém byla bazalka a trochu nějakého likéru, pak následoval quiche Lorraine s domácími pečenými rajčaty a nakonec vanilková a malinová zmrzlina s cookies. Ani se mi odtud nechtělo pryč. Nicméně čekalo nás další objevování.

Druhý den jsme pro změnu obědvali na zahradě u vinařství Chateau Jovente.Tam pro nás připravili předkrm v podobě parmské šunky s melounem a zeleninovým sendvičem. Pak následovalo kuře s bramborovým salátem s horčičnou zálivkou a nakonec dezert v podobě ovocného salátu. Opět se potvrdilo, že venku chutná nejlépe. Vše jsme zapíjeli samozřejmě místním vínem.

Třetí den jsme obědvali přímo v obci Margaux, v restauraci Le Savoi, kde nás čekal předkrm v podobě zastřeného vejce s omáčkou ze smrže, po té následovala kachní prsa a nakonec jablečný koláč. K tomu skvělé červené víno z Chateu La tour de Bessan.

Kromě toho jsme u některých degustací mohli vyzkoušet snoubení daného vína se sýry, foie gras a nebo hořkou čokoládou. Vínomlici vědí, že pak se váš zážitek posouvá ještě na další level, nevínomlicům doporučuji vyzkoušet.

Související posty

bottom of page