top of page

Jdeme do kina na - 2 Trainspotting

Režisér Danny Boyle se pokusil po dvaceti letech navázat na kultovní film Trainspotting a vytvořil T2 Trainspotting.

Natočit pokračování kultovního filmu, to chtělo velkou dávku odvahy. Ale za mne mohu říci, že se to povedlo. Výšin jedničky dvojka sice nedosáhla,

ale i tak jde o film, který velmi povedeně navázal na dílo předešlé.

Po dlouhých dvaceti letech se opět potkává čtveřice kamarádů, kteří jsou totální zoufalci, zkrachovalci. Mark (Ewan McGregor), jež před dvaceti lety podrazil své kamarády, se vrací z Amsterodamu, Begbie (Robert Carlyle) utíká z vězení a navrací se k dráze zloděje, Simon (Jonny Lee Miller) vydírá zákazníky své přítelkyně, bulharské prostitutky a zároveň vede bar stojící nad propastí úplného krachu a konečně Spud (Ewan Bremmer), heroinová troska, pokoušící se o sebevraždu.

A tito „přátelé“ prožívají ve filmu komické, tragikomické, ale povětšinou spíše tragické situace a zároveň jim hlavou probleskují nostalgické vzpomínky na bezstarostné mládí plné drog, rvaček a mejdanů.

Tomuto filmu nemohu jinak než dát velmi dobré hodnocení a doporučit ho ke shlédnutí.

Pro fanoušky seriálu Sherlock Holmes: "Jak prosté" a především pro ty, kdo mají rádi hlavního hrdinu Sherlocka Holmese v podání Jonny Lee Millera mohu ubezpečit, že i zde tento anglický herec opravdu bravurně zahrál dalšího - ač naprosto odlišného - podivína.


Vaše Iva

Související posty

bottom of page